پیام از طریق سیم کارت (GSM مودم)

امروزه ارائه محصولات و خدمات بدون تبلیغات و اطلاع رسانی یک امری محال است. رقابت شرکت ها برای فروش محصولات بسیار زیاد شده  و هر سازمانی سعی میکند در امر تبلیغات هزینه زیادی صرف کند تا بیشترین فروش را داشته باشد.این محصول  نرم افزاری برای ارسال پیامک از طریق سیم کارت یا جی اس ام  مودم و کامپیوتر  می باشد. مودم GSM از طریق پورت USB  به کامپیوتر متصل می شود و نرم افزار  واسط آن در کامپیوتر نصب میگردد. البته شما مستقیم از نرم افزار رنگارنگ استفاده کرده و نیازی به ارسال از طریق نرم افزار واسط ندارید.

به صورت پیش فرض امکان ارسال پیامک در نرم افزارهای گروه نرم افزاری رنگارنگ، از طریق پنل عمومی ارسال پیامک فعال می باشد. جهت فعال سازی و ارسال پیامک از طریق سیم کارت ضروری است ماژول مربوطه را خریداری نمایید.

مزایای ارسال پیامک از طریق سیم کارت نسبت به ارسال از طریق پنل


در این روش می توانید با تعرفه های اپراتور ارسال انجام دهید. طرح های تخفیفی زیادی از طریق اپراتورها جهت ارسال پیامک انبوه عرضه می شود. برای مثال از طرح های ویژه ارسال پیامک ایرانسل استفاده نمایید. همچنین نیازی به شارژ آبونمان سالیانه خط پنل پیامک ندارید.
در برخی موارد مشتریان شماره های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند به همین دلیل پیامک هایی که از طریق شماره های ۱۰۰۰،۳۰۰۰،۵۰۰۰ ارسال می شوند به دست مشتری نمیرسد. با ارسال پیامک از طریق سیم کارت پیام شما بدون هیچ محدودیتی به دست مشتری خواهد رسید.
وقتی اسم مودم جی اس ام می آید مشتریان اینطور تصور می کنند که ارسال پیامک نیاز به اینترنت دارد. در صورتی که این تصور غلط است. مودم جی اسم ام در ارسال پیامک نقش گوشی را ایفا می کند و ارسال پیامک با این روش هیچ نیازی به اینترنت ندارد.
در صورت استفاده از این روش مالک صد در صد شماره تماس های مشتری خود شما هستید و کسی در ارسال نقشی ایفا نمی کند. 

همچنین متن ارسال هم محدودیتی ندارد. در روش ارسال پیامک از طریق پنل های پیامکی محدودیت ها و مقررات سخت گیرانه متعددی مثل ارسال لینک و … وجود دارد که در برخی موارد آزاردهنده است. در صورتی که متن ارسالی شما مثل سیم کارت معمولی با این روش ارسال خواهد شد.

مودم های مناسب جهت ارسال پیامک

مودم های ۳G و ۴G زیادی در مدل ها و برند های مختلف در بازار وجود دارند. تقریبا هر سخت افزار GSM که قابلیت اتصال مستقیم به USB کامپیوتر را داشته باشد و ویندوز آن را به عنوان یک Modem در Device Manager شناسایی کند قابلیت اتصال به نرم افزار جهت ارسال پیامک را دارا دارد.

طبق بررسی ها و تست صورت گرفته مودم های D-Link، هنگام ارسال، درصد خطای کمتر و اتصال قوی تری دارند. از نظر ما بهترین و بی رقیب ترین مودم های ارسال پیامک مودم های ۳G دی لینک هستند که بهترین آن ها که اکنون در بازار موجود هست مدل D-Link DWM-157 می باشد.

در صورتی که این مدل مودم در دسترس نبود از مارک های دیگر نیز میتوانید استفاده کنید ولی دقت داشته باشید که از این مودم تنها برای ارسال پیامک می خواهید استفاده کنید، پس نیازی به ۴G بودن یا وای فای بودن مودم نیست و این نکته حتی اختلال در ارسال ایجاد خواهد کرد. اکثر مودم های ۴G نرم افزار واسط ندارند و در واقع ویندوز آنها را به عنوان یک مودم شناسایی نمی کند.

در نتیجه هر مودمgsm که پس از اتصال به ویندوز نرم افزار واسط نداشت و برای اتصال به مودم مجبور به باز کردن مرورگر اینترنت شدید در واقع مودم مناسب برای ارسال پیامک انبوه نیست.